Dnešní doba je plná umělých kamenů, laminátových dýh, dřevotřísek a jiných napodobenin, které si jen hrají na originál. Proto jistě potěší a snad bude i inspirovat výstava představující řemesla, jež stále ještě pracují s přírodními materiály, a která vyžadují především velkou zručnost a výtvarné nadání.

Výstava Štafířství a intarzie seznamuje se základními pracovními postupy a jejich jednotlivými fázemi prostřednictvím názorných ukázek, ale i dobové ikonografie.

Dobrou zprávou pro rodiče a školní výpravy je, že expozice je přizpůsobena také dětem a že zde na ně čekají nejrůznější aktivity. Štafířství a intarzie má být výstavou nejen pro studenty uměleckých a uměleckořemeslných škol. Je určena především všem zvídavým a šikovným návštěvníkům, kteří mají chuť proniknout hlouběji do problému obnovy kulturních památek a blíže se seznámit s řemeslnými dovednostmi restaurátorů.

Řadu předmětů uměleckého řemesla, restaurovaných s použitím technik intarzie a štafírování, mohou návštěvníci najít i v samotné expozici kláštera Plasy, která připomíná řeholní život doby baroka.

Výstava je umístěna v prostoru třetího nadzemního patra, tedy v prostoru, který není běžně přístupný veřejnosti a který v minulosti sloužil jako obytná část pro mnichy cisterciáky. Návštěvníci si ji mohou prohlédnout od května do září ve všedních dnech.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.