Letošní červnové Cisterciácké noci návštěvníky zavedou na sklonek 18. století, kdy klášteru v Plasích končily světlé a úspěšné časy a nad jeho budoucností se začala povážlivě stahovat mračna.

V té době působil jako opat Celestin Werner, vzdělaný, leč nepříliš oblíbený, který se v hroutícím se systému snažil držet nad klášterem pevnou ruku. Jeho neobliba však v jeden okamžik dostoupila té míry, že se jej kdosi jednoho večera pokusil otrávit…

Poutavý a napínavý detektivní příběh založený na pravdivé události ztvární herci Divadelního spolku Osada z Horní Břízy, kteří zaznamenali úspěch již ve dvou přecházejících ročnících nočních prohlídek. Během procházky spoře osvětleným konventem se jejich prostřednictvím návštěvníci stanou svědky odkrývání jednotlivých indicií, které povedou k postupnému odhalování okolností a pohnutek jednotlivých aktérů celé události a snad i ke konečnému usvědčení pachatele.

Pokud toužíte nahlédnout za zdánlivě klidné zdi váženého opatství a poodhalit něco málo z nepříliš známých událostí kláštera, přidejte se k jedné z prohlídek, které vychází v pátek a v sobotu 21. a 22. června od 19.00 do 24.00 každou půlhodinu. Vstupenky lze objednat na telefonním čísle 373 322 174.

Pořadatelé: Národní památkový ústav - Správa kláštera Plasy a DS Osada Horní Bříza.

Více informací bude na webu: www.divadloosada.cz a www.klaster-plasy.cz.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.