Již pátým rokem si plzeňští obyvatelé užívají plnými doušky letní akce s názvem Divadelní léto pod plzeňským nebem. Během červencových večerů se tak vydávají vyzbrojeni dekami za divadelními hrami nastudovanými pod hvězdnou oblohou a ušitými přesně na míru různým plzeňským zákoutím. Atmosféra bývá jedinečná.

Letos poprvé se však tento projekt přesouvá i mimo západočeské hlavní město a herci i s celým týmem, rekvizitami a potřebným entuziasmem na jeden večer přesídlí mezi barokní zdi plaského kláštera, a to přímo na rajský dvůr konventní budovy. V těchto neobvyklých kulisách tak budou moci diváci přihlížet ději až nečekaně aktuální komedie odehrávající se v italském městečku Fonte, kde to pod na první pohled klidným povrchem vře politickými pletichami a intrikami. Autor hry Francesco Gonin ze strachu před reakcí politiků uvedl svou hru pod pseudonymem a my se jen tiše divíme, jak jsme se za posledních dvě stě let o příliš mnoho neposunuli.

Pro zájemce z Plzně bude vypraven autobus, který diváky dopraví tam i zpět. V ceně vstupného je pak mimo divadelního představení rovněž připravena od 19:00 hodin prohlídka konventu. V případě nepříznivého počasí se představení přesune do interiéru budovy.

Pokud si tedy v těchto parných dnech toužíte užít osvěžujícího chladu ambitových chodeb a při tom si prodloužit již ukončenou divadelní sezónu v neobvyklém prostředí, jste srdečně zváni.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.