Letošní ročník evropského turné souboru Alexadrovci je zasvěcen devadesátému výročí založení hudebního tělesa. V rámci turné, jež se koná pod záštitou prezidenta republiky Miloše Zemana, navštíví soubor postupně devět měst České republiky. Plzeň byla po Praze, Brně a Liberci čtvrtým místem a v dalších dnech budou následovat ještě koncerty v Českých Budějovicích, Pardubicích, Olomouci a Ostravě.

Koncert Alexandrovců v hale plzeňského zimního stadionu nabídl známé ruské vojenské pochody, ale také folklórní vystoupení tanečního souboru v národních krojích, obdivuhodná sóla zpěváků, hru na balalajky nebo známé slovenské písničky Na tu svätú Katarínu a Išiel Macek do Malacek. Úvodní část koncertu doprovázela videoprojekce dokumentující historii Rudé armády v letech 1918 až 1945.

Mezi návštěvníky koncertu bychom našli občany všech věkových kategorií, a to zdaleka nejen z řad milovníků folklóru. Jednotlivé skladby přednesené ruským souborem sklízely během dvouhodinového vystoupení zasloužený obdiv. Na závěr svého plzeňského koncertu se Alexandrovci dočkali velkého ocenění, když diváci v aréně povstali a vyprovodili umělce dlouhotrvajícím potleskem.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.