S přihlášenými stavbami se seznámila sedmičlenná odborná porota složená z architektů, stavebních inženýrů a techniků. Předsedou poroty byl zvolen Ing. arch. Miloslav Michalec, vedoucí odboru regionálního rozvoje Plzeňského kraje. Porota má letos mezinárodní přesah díky účasti česko-vlámského architekta Ing. arch. Jiřího Klokočky, který po emigraci působí v Belgii jako samostatný autorizovaný architekt a urbanista měst a obcí. 

„Mám velikou radost, že se město Plzeň a celý plzeňský region stále více rozvíjejí a že jsou tak vytvořeny příjemné podmínky k žití pro všechny, tedy i pro naše zaměstnance. Svědčí o tom také skutečnost, že se do soutěže o Stavbu roku Plzeňského kraje letos přihlásilo 32 staveb, což je o čtyři více než v loňském roce,“ uvedl Stephan Kronmüller, zakladatel a jednatel firmy EUROSOFTWARE s.r.o., která je partnerem Stavby roku Plzeňského kraje 2018.

Všechny přihlášené stavby porotci navštíví a po důkladném posouzení udělí nominace na titul Stavba roku Plzeňského kraje 2018. Nominované stavby se budou ucházet také o další ceny soutěže, kterými jsou například Cena hejtmana Plzeňského kraje, Cena primátora města Plzně nebo Cena Krajské hospodářské komory Plzeňského kraje.

Nominace budou zveřejněny 9. května, kdy začne veřejné internetové hlasování. To rozhodne o vítězi Ceny veřejnosti. Vítězné stavby budou vyhlášeny a ceny předány na slavnostním galavečeru 12. června 2019 v Měšťanské besedě v Plzni.

Všechny přihlášené stavby, podmínky soutěže a další informace jsou zveřejněné na www.stavbarokupk.cz.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.