Plzeňský koncert Chicka Corey bude o dost jiný než jeho pražské vystoupení. Diváci ho zažijí jako sólového klavíristu představujícího hudební program Solo Piano. Bude to úplně poprvé, kdy Chick Corea zahraje v České republice na klavír sólově. Na podiu pouze s 88 černými a bílými klávesami zvukově dokonalého klavírního křídla vyjadřuje Chick Corea to nejpodstatnější ze svého umění a odhaluje svůj hudební svět – nenapodobitelně, virtuózně, úchvatně.

Armando Antonio „Chick“ Corea je čtvrtým nejvíce nominovaným umělcem v historii cen Grammy. Z 63 nominací jich v prestižní cenu proměnil již 22. Spolupracoval s mnoha hvězdnými hudebníky, o kterých se dnes učí ve školách, jako například s Milesem Davisem, kytaristou Johnem McLaughlinem, s Bobbym McFerrinem nebo klavíristou Herbie Hancockem.

Byl prvním jazzovým pianistou své doby, který v roce 1971 natočil klavírní improvizace a otevřel dveře žánru sólového klavíru. Několikrát za jazzová improvizační sóla převzal ceny Grammy, naposledy to bylo v letech 2011, 2012 i 2014.

V letošním roce se Chick Corea pustil do svého zatím posledního sólového dobrodružství, když se vydal na sólové klavírní turné. Mezi jeho evropské zastávky v Bruselu, Vídni nebo Paříži zařadil také Plzeň.

„Troufám si říci, že Plzeň ještě nikdy nehostila koncert tak legendárního muzikanta, jako je Chick Corea,“ řekl Ivan Jáchim, jednatel společnosti Měšťanská beseda Plzeň s.r.o., která koncert pořádá. Akce se koná za podpory Plzeňského kraje a města Plzně.

Vstupenky v ceně od 790 Kč jsou v prodeji na www.mestanska-beseda.cz a na www.ticketmaster.cz a také na předprodejních místech v Plzni (náměstí Republiky 41 nebo Kopeckého sady 13). Se vstupenkou na koncert Chicka Corey lze získat slevu 20 procent na vstupenku ke stání na koncert saxofonisty Maceo Parkera (15. 11. 2018 v Měšťanské besedě v Plzni). Slevu lze uplatnit na předprodejním místě.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.