Hned dvě hudební události připravila na polovinu listopadu Měšťanská beseda v Plzni. Nejprve sem 14. listopadu zavítá ikona současného jazzu, americký klavírista Chick Corea, který bude v Plzni vystupovat vůbec poprvé. Koncert bude výjimečný tím, že ho tento špičkový hudebník odehraje na klavír sólově. Chick Corea je čtvrtým nejvíce nominovaným umělcem v historii cen Grammy. Z 63 nominací jich 22 proměnil v prestižní cenu v podobě zlatého gramofonku. Spolupracoval s mnoha hvězdnými hudebníky, o kterých se dnes učí ve školách, jako například s jazzovým trumpetistou a skladatelem Milesem Davisem, kytaristou Johnem McLaughlinem, hlasovým kouzelníkem Bobbym McFerrinem nebo neméně slavným klavíristou Herbie Hancockem. 

Mezi evropské zastávky svého sólového turné, jimiž jsou Brusel, Vídeň nebo Paříž, zařadil Chick Corea také Plzeň. „Troufám si říci, že Plzeň ještě nikdy nehostila koncert tak legendárního muzikanta, jako je Chick Corea,“ řekl za pořadatele Ivan Jáchim, jednatel společnosti Měšťanská beseda Plzeň. Koncert se koná za podpory Plzeňského kraje a města Plzně.

O den později, 15. listopadu přiveze do Měšťanské besedy v Plzni svoji nadupanou funky show jeden z nejlepších saxofonistů na světě Maceo Parker. Dlouholetý spoluhráč Jamese Browna je pověstný svými strhujícími koncerty, které nenechají publikum v klidu a jsou obrovským zážitkem. Svůj podíl na šlapající hudbě má i jeho kapela složená z výtečných muzikantů, kteří získávali zkušenosti po boku těch nejznámějších jazzmanů a umí dokonale ovládat své nástroje. Hrál i po boku George Clintona, Red Hot Chili Peppers nebo Prince, který ho nazýval učitelem a jehož píseň Baby Knows funguje na publikum každé Parkerovy živé show. A na koncertech nezapomíná ani na svoji velkou hudební inspiraci, zpěváka a klavíristu Raye Charlese. Koncert podpořilo město Plzeň.

„Protože jsou to koncerty pro Plzeň mimořádné, rozhodli jsme se zvýhodnit vstupné pro ty fanoušky, kteří by k nám chtěli přijít na oba dva,“ řekl za pořadatele Ivan Jáchim. „Ti, kdo si koupí vstupenku na koncert Chicka Corey, dostanou slevu 20 % na vstupenku ke stání na Maceo Parkera,“ vysvětlil. Slevu lze získat na předprodejním místě při nákupu vstupenky na Maceo Parkera, a to při současném zakoupení vstupenek na oba koncerty, nebo po předložení vstupenky na koncert Chicka Corey.

Vstupenky jsou v prodeji na webových stránkách Měšťanské besedy a na předprodejních místech na náměstí Republiky a v Měšťanské besedě v Plzni.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.