Mistrovství České republiky ve stepu vyhlašuje již každoročně Czech Dance Organization jako národní zástupce světové taneční organizace International Dance Organization. Soutěže, která je pro stepaře nominační na Mistrovství Evropy a Mistrovství světa, se v roce 2015 účastnilo 547 soutěžních stepařů ze 16 stepařských klubů z celé České republiky.

Taneční soutěž, na speciálně ozvučeném parketu, se konala ve sportovní hale TJ Lokomotiva Plzeň. Soutěže stepařů mají v ČR tradici již od roku 1990, kdy se konalo první MČR. Nejmladšímu účastníkovi bylo v dětské kategorii 6 let, nejstarší účastník slavil 70 let a soutěžil v kategorii dospělí II. Organizátorem soutěže byla stepařská škola Step by Step Plzeň.

Tanečním výkonům přihlíželo více než 400 diváků. Nejúspěšnější stepařskou školou, podle počtu získaných medailových umístění, byla brněnská škola TŠ R+P se ziskem 8 zlatých, 2 stříbrných a 3 bronzových medailí. Mezi další úspěšná stepařská studia se zařadil Tap Academy Prague, TŠ Andrea Praha a klub No Feet Brno.

Soutěž hodnotila mezinárodní porota, složená ze zástupců Španělska (Ruben Sanchéz), Ukrajiny (Alexander Ostanin), Velké Británie (Carli Jefferson), Slovenska (Jozef Stolárik) a České republiky (Jarka Heissigerová, Zdeněk Pilecký, Pavel Strouhal a Otto Kočí).

Ze 164 soutěžních jednotek si vždy první 3 choreografie v každé kategorii zajistily postup na IDO European Tap Dance Championship 2015, které se koná 3.-5.7.2015 v Praze a také na IDO World Tap Dance Championship 2015 pořádaném v Riese (Německo).

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.