„Jedná se o kombinaci audiovrátníka a kamerového systému,” uvedl Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3. „Umístěním této techniky chceme přispět ke zvýšení bezpečnosti provozu mateřských škol. Personálu školky velmi ulehčí orientaci v osobách, které chtějí vstoupit do budovy,” dodal.

V úterý 21. května byla za účasti vedení plzeňského centrálního obvodu, zástupců ÚMO Plzeň 3 a zhotovitele celé akce předáno poslední zařízení, a to ve velkém předstihu. Termín dokončení se podařilo zkrátit z původního termínu září 2019 na květen letošního roku.

„Chtěla bych poděkovat vedení obvodu, že naši školku touto technikou vybavilo. Nacházíme se přímo v centru města, kde je velká koncentrace, lidí a monitory nám určitě pomohou nejenom ve třídách, ale zvláště u „prvňáků“ a v oddělení jeslí. Venkovní prostory školky mohu monitorovat i z ředitelny,” řekla Helena Kaprasová, ředitelka 49. MŠ v Puškinově ulici.

„Bezpečnost je pro nás prvořadým kritériem, zvlášť když se jedná o malé děti. Dnes jsme se přesvědčili, že audiovizuální technika umožní přehledně sledovat dění u vstupu do budov a výrazně tak ulehčí práci učitelkám a personálu mateřských škol. Rodiče dětí tak budou určitě klidnější,” doplnil David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.