Václav Pittr se narodil ve Všekarech na Domažlicku na klasickém venkovském gruntu. Je prostřední ze tří sourozenců. Měšťanku studoval ve Stodě, každý den chodil pět kilometrů na vlak, do Plzně dojížděl na Vyšší hospodářskou školu. Plzeňákem se stal v roce 1967 díky svým pracovním povinnostem. Nejdelší část svého profesního života působil jako inspektor ochrany a karantény rostlin.

„Stejně jako dalším obyvatelům našeho obvodu, kteří se dožijí tak úctyhodného věku, jsme přišli popřát i panu Václavovi. Je obdivuhodné, jak je vitální. Pracoval do svých 72 let, což dokládá, že mu práce byla celoživotním koníčkem,” uvedl starosta David Procházka.

Václav Pittr velmi rád vzpomíná na své dětství i svoji profesní dráhu. Do svých 92 let se aktivně věnoval svému koníčku, který korespondoval s jeho profesním zaměřením, a to práci na zahradě. Jeho prvorozená dcera a celá její rodina je mu velkou oporou. Má dvě vnoučata a čtyři pravnoučata.

„Pan Pittr má velmi vřelý vztah k rodině. Svěřil se nám, že je velkým darem pro život, když máte kolem sebe rodinu,” dodal místostarosta Stanislav Šec.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.