„Většinou se jedná o kombinaci audiovrátníka a kamerového systému,” uvedl Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3. „Realizace této akce tak přispěje ke zvýšení bezpečnosti provozu mateřských škol. Personálu školky ulehčí orientaci v osobách, které mají zájem o vstup do budovy,” dodal.

Jako první přijde na řadu 63. MŠ Lábkova ulice, kde v úterý 26. února za přítomnosti starosty plzeňského centrálního obvodu Davida Procházky a I. místostarosty Petra Balouna došlo ke schůzce se zhotovitelem akce a vedením mateřské školky. Zároveň došlo k předání místa a zahájení montážních prací.

Instalace audiovizuální techniky bude realizována postupně, po jednotlivých objektech, v návaznosti na provozní možnosti jednotlivých provozů mateřských škol. Každá školka bude realizována maximálně tři týdny. Celková investice do těchto zařízení bude necelé dva miliony korun.

„Velice si vážíme toho, že tato technika bude nainstalována v naší školce,” říká Helena Kaprasová, ředitelka 49. MŠ v Puškinově ulici. „Jsme jedna ze školek v centru města, kde je velká koncentrace lidí. Instalace monitorů nám určitě pomůže ve třídách, ale hlavně v oddělení jeslí a v první třídě. Jeden z monitorů bude i v ředitelně,” dodala.

„Pro obvod je prvořadým kritériem bezpečnost, a to zejména dětí. Jsme rádi, že realizací této akce zvýšíme jejich bezpečnost ve školkách, ulehčíme práci učitelkám a personálu mateřských škol a hlavně rodiče dětí budou určitě klidnější,” řekl David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.