Kromě rozšiřování a modernizace stávajících hřišť přibývají každým rokem v centrálním obvodě i další dětské koutky. 

„Nedávno se nám podařilo instalovat ve Škodalandu sestavu Horolezecké kostky a novou hrací sestavu se skluzem ve vnitrobloku Majerovy ulice, kde v nejbližší době přibyde ještě kolotoč a koncem září vyroste na dětském hřišti v Lábkově ulici naproti Penny Marketu hrací sestava s věží a skluzavkou“, informuje David Procházka, místostarosta plzeňského centrálního obvodu.  

V poslední době zintenzivnil třetí městský obvod kontroly dětských hřišť ve spolupráci s Městskou policií Plzeň poté, co na některých dětských prvcích byly přistiženy přebývající osoby bez domova. Prostory hřišť nejenom znečišťují, ale i poškozují.  

„Příkladem může být třeba terénní trampolína v Adelově ulici na Borech, která byla opakovaně poškozována a často sloužila i jako místo pro přenocování. Po těchto excesech bylo rozhodnuto o přemístění trampolíny mezi dětské prvky do Škodalandu,“ vysvětluje David Procházka.  

Dětská hřiště jsou neustále pod odborným dohledem, a proto jsou podrobována vizuálním kontrolám v týdenních intervalech. Čtvrtletně probíhá pravidelná odborně technická kontrola všech prvků

 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.