Nabídka příměstských táborů je každým rokem široká, a nejen proto jejich obliba stoupá. Například v areálu Škodaland se konají příměstské tábory se sportovním zaměřením již několikátým rokem a bývají velice rychle naplněny. Během týdne se děti učí bruslit na in-line dráze, hrají míčové hry a zkoušejí různé další sporty. V Plzni ale najdou rodiče i příměstské tábory jazykové, výtvarné či hudební.  

Další alternativou jsou pak mateřské školy, které jsou v provozu také přes letní prázdniny.  

„V minulosti prázdninový provoz zajišťovaly během jednoho měsíce dvě předem určené školky. Předloni začal prvně fungovat provoz systémem takzvaných partnerských školek a také letos v něm pokračujeme,“ uvedl starosta plzeňského centrálního obvodu Radislav Neubauer.  

Vždy dvě školky vytvořily partnerství, kdy jedna zajišťuje provoz v červenci a druhá v srpnu. Rodiče tak umístí své dítě přímo do školky, kam dochází během školního roku, nebo právě do partnerské školky.

„Zájem o umístění dítěte do školky také během prázdnin je čím dál větší, proto jsme se rozhodli pro systém partnerských školek. Tento provoz je mnohem flexibilnější, o čemž jsme se přesvědčili v předchozích letech,“ dodal starosta Neubauer.  

Bližší informace o provozu a způsobu přihlášení poskytnou jednotlivé mateřské školy.  

Provoz v mateřských školách v plzeňském centrálním obvodu:

16. MŠ srpen, 22. MŠ červenec (nám. Míru), 24. MŠ srpen, 27. MŠ srpen, 32. MŠ srpen, 44. MŠ červenec, 49. MŠ červenec, 55. MŠ červenec, 61. MŠ srpen (Nade Mží), 63. MŠ červenec (Lábkova), 70. MŠ - zavřeno celé prázdniny (rekonstrukce kuchyně)  

Partnerské školky spolupracují takto:

16. + 49. MŠ, 22. + 32. MŠ, 24. + 44. MŠ, 27. + 55. MŠ, 61. + 70. MŠ. 63. MŠ z důvodu částečné rekonstrukce obou pracovišť bude zajišťovat provoz jen pro své žáky.  

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.