Psi si mohli vyzkoušet silové sporty, jako jsou skoky či tahání zátěže, disciplíny zaměřené na běh - například flyball, coursing, trackmill či treadmill - i tradiční „agility“ a jejich odnož „hoopers“, při nichž psi překonávají různé překážky.

Zastoupení měl také sice mladý, ale velice oblíbený psí sport puller, při němž psi cvičí se dvěma speciálními kruhy. V této disciplíně se také mohli zájemci pokusit nominovat na první mistrovství světa.

Kdo nechtěl se psem sportovat, mohl mu zaměstnat hlavu ve stáncích s psími hlavolamy i nejrůznějšími hračkami, nechat ho prohlédnout veterinářem nebo si nechat poradit od fyzioterapeuta. Další možností pak bylo nakupování - prodejci nabízeli různá krmiva, doplňky, obojky, hračky, pelechy a spoustu dalšího.

Během odpoledne na hlavním pódiu vystoupili odborníci, kteří promluvili například o psí duši a psím chování, o způsobu stravování a druzích krmiv, a došlo třeba i na ukázku psovodů plzeňské městské policie.

Bohužel zhruba ve dvou třetinách akce se sluníčko schovalo za mraky a silná průtrž mračen překazila další program. Nekonala se tak soutěž o „nej” psa, kterou osobně přijel podpořit herec Zdeněk Srstka. Zrušené bylo také druhé kolo závodů agility, několik plánovaných rozhovorů a ukázek.

Organizátoři pak na místě ještě řešili tombolu, na kterou se mnoho návštěvníků velice těšilo. Ta nakonec byla losována z lístků těch odvážlivců, kteří na akci zůstali i přes opravdu nepříznivé počasí.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.