„Taneční jarní vínky se u nás na obvodě staly již tradicí trvající téměř dvě desetiletí, kterou zavedl jeden z prvních porevolučních starostů třetího plzeňského obvodu Bohumil Kulhánek,“ prozradil starosta centrálního obvodu Radislav Neubauer, který jarní taneční vínek zahájil spolu s místostarosty Radoslavem Škardou a Davidem Procházkou.  

„Tato taneční odpoledne jsou vůbec jednou z nejnavštěvovanějších obvodních akcí pro seniory mající trvalé bydliště na území třetího plzeňského obvodu,” uvedl Radoslav Škarda, I. místostarosta centrálního obvodu.  

Senioři se setkávají v příjemném prostředí se svými přáteli, zatančí si nebo si jen poslechnou „šlágry“ svého mládí. Návštěvnost této akce se pohybuje okolo tří stovek lidí a vstup je samozřejmě zdarma. Letos, stejně jako loni, obdržely všechny příchozí dámy od centrálního obvodu drobnou, ale milou pozornost – růži.

„Obdivuji vitalitu našich seniorů a zároveň jim děkuji za hojnou účast a za to, že je tato tradiční akce stále baví. Je jejich zásluhou, že má pořád úžasnou atmosféru,” dodal David Procházka.  

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.