Akademii slavnostně zahájili místostarostové MO Plzeň 3 David Procházka a Radoslav Škarda spolu se zástupcem velitele Městské policie Plzeň Markem Šilhanem.

Vzdělávací program v souladu s principy univerzity třetího věku nabízí účastníkům soubor sedmi přednášek s bezpečnostní tematikou, která zahrnuje např. problematiku střednědobé koncepce Městské policie Plzeň, problematiku vyhlášek a nařízení města Plzně, trestnou činnost páchanou na seniorech, problematiku extrémismu a terorismu, organizovaného zločinu a zločineckých struktur, psychologii oběti protiprávního jednání a bezpečnost v dopravních prostředcích PMDP.

Do programu jsou dále zahrnuty i exkurse na dispečink PMDP a operačního střediska PČR. Zajímavostí jistě bude i návštěva krytu CO a v rámci Dne pro motoristy si účastníci vyzkoušejí pod dozorem zkušených učitelů autoškoly jízdu zručnosti.  

Ve středu 14. února odpoledne se v zastupitelském sále MO Plzeň 3 sešlo na padesát nových studentů, které přivítali místostarostové plzeňského centrálního obvodu David Procházka a Radoslav Škarda spolu se zástupcem velitele Městské policie Plzeň Markem Šilhanem a metodiky prevence kriminality MP Karlem Zahutem a Andreou Vlčkovou.  

Spolu s Městskou policií Plzeň se na tomto programu podílí Městský obvod Plzeň 3, Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje, Národní centrála proti organizovanému zločinu, Plzeňské městské dopravní podniky, Odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení MmP, psycholog MmP, BESIP Plzeňského kraje, Automotoklub Plzeň.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.