Služba bezplatné právní poradny pro seniory poskytuje právní poradenskou službu jednak ve věcech jednoduchých, ale také ve věcech komplikovanějších a spletitých. Umožňuje nasměrování zájemce a jeho konkrétního případu tak, aby jej mohl řešit nebo věděl, na jaké orgány se má obrátit.

Právní poradna je určena lidem starším padesáti let, kteří mají trvalé bydliště na území třetího plzeňského obvodu.  

Důležité je však vědět, že se nejedná o provádění úkonů ve věci - např. sepisování nebo kontrola smluv či podání nebo zastupování před soudy, úřady, organizacemi či třetími osobami.

Právní poradenství je zajištěno prostřednictvím kvalifikovaných advokátů s dlouholetou praxí zejména v těchto oblastech: právo občanské, rodinné, bytové, dědické. Právní poradenství se neposkytuje v oblasti trestněprávní či obchodně-právní.

„Chtěl bych vyzvat všechny ty seniory z našeho obvodu, kteří potřebují právní radu, aby neváhali a kontaktovali příslušnou pracovnici úřadu, která jim zajistí termín schůzky s advokátem,” uvedl starosta centrálního obvodu Radislav Neubauer.  

Kontaktní osobou na ÚMO Plzeň 3 je Olga Sammerová na telefonním čísle 378 036 472. Termíny právní poradny na rok 2018 jsou: 23. ledna, 13. února, 20. března, 10. a 24. dubna, 15. a 29. května, 12. a 26. června, 17. července, 21. srpna, 11. a 25. září, 9. a 23. října, 13. a 27. listopadu a 18. prosince.

Na setkání s advokátem je důležité se předem objednat.  

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.