Pod přísnějším dohledem byli tentokrát průvodci psů v centru města, kde strážníky doprovázel starosta centrálního obvodu Radislav Neubauer s radním Petrem Markem, a ve Skvrňanech, kde s městskou policí kontroloval pejskaře místostarosta David Procházka spolu se zastupitelem Jiřím Wegerem.

Kontrola se především zaměřila na to, zda majitelé po svých psech také řádně uklízí a jestli je zvíře očipované nebo vybavené známkou. U každého zkontrolovaného psa bylo také v databázi ověřeno, jestli jej jeho majitel řádně přihlásil a má zaplacen příslušný poplatek.

„Během akce bylo zkontrolováno 42 průvodců psů. Zatímco ve Skvrňanech bylo vše bez závad, v centru města museli strážníci udělit čtyři napomenutí za neočipovaného psa. Majitelé psů byli řádně poučeni a slíbili, že co nejdříve své opomenutí napraví,” prozradil radní Petr Marek.

Kontroly psů a jejich majitelů budou v plzeňském centrálním obvodu dál pokračovat.

„Kontroly jsem se  zúčastnil poprvé a přesvědčil jsem se, že mají svůj smysl. Všem nám jde přece o společnou věc - a tou je pořádek. Ti, kteří měli vše bez závad, a byla jich drtivá většina, od nás obdrželi jako pozornost zásobník na sbírání psích exkrementů ve tvaru kostičky,” dodal zastupitel Jiří Weger.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.