„Cílem soutěže je ověřit znalosti dětí získané v dopravní výchově v běžném silničním provozu a především pobavit zúčastněné soutěžící,” informoval ředitel soutěže Václav Špaček z pořádajícího Autoklubu Plzeň.

Soutěže se může zúčastnit maximálně 50 posádek a děti ve věku 5 – 15 let, nejvýše však dvě děti v jednom automobilu. Uzávěrka přihlášek je 1. 12. 2017, které můžete zasílat na adresu autoklubplzen@seznam.cz. Propozice soutěže účastník obdrží s potvrzením přihlášky. Vklad do soutěže je 400 Kč za posádku, za každé další soutěžící dítě v automobilu 120 Kč. Platí se u přejímky do soutěže.

Pro soutěžící děti je po soutěži zajištěno občerstvení, které si může objednat i řidič. Jako pozornost pro řidiče je pak připravena poukázka v hodnotě 250 Kč jako příspěvek na odběr vánočního stromku podle vlastního výběru.  

„Rádi podporujeme v našem obvodu akce zaměřené na bezpečnost v silničním provozu a bezpečnost dětí vůbec. Proto také dostala naši podporu tato tradiční soutěž, kde společně soutěží rodiče s dětmi,” uvedl David Procházka, místostarosta třetího plzeňského obvodu.

Především tatínkové si mohou zasoutěžit se svými dětmi, což jistě ocení maminky při předvánočním shonu. To ovšem neznamená, že se soutěže nemohou zúčastnit i maminky – řidičky, které jsou tímto srdečně vítány.

„Jízda za vánočním stromkem 2017 má za cíl hravým způsobem zlepšovat znalosti o silniční bezpečnosti nejenom v našem městě, ale i kraji. Je skvělé, že se takto pomáhá dětem a rodičům,” dodal Radislav Neubauer, starosta centrálního obvodu.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.