Celodenní vzdělávací program pro děti i dospělé prověří znalosti o Evropě, Evropské unii i České republice, připraveny jsou rovněž semináře a workshopy.

„Naše země letos získává od Unie takový pomyslný občanský průkaz. Je na každém občanovi, jak si 15 let našeho působení v Evropské unii shrne a jaké události bude považovat za zlomové. Den Evropy může každému pomoci dozvědět se více o principech fungování Evropské unie jako celku i o jejích jednotlivých institucích, historii a aspektech členství České republiky v ní,“ přiblížil záměr akce Radim Bílý, referent Europe Direct Plzeň, a dodal: „Kromě výročí nás na konci května čekají volby do Evropského parlamentu.“

Svoji činnost v rámci programu představí speciální stanoviště partnerů Dne Evropy; kancelář Evropského parlamentu ČR, Zastoupení Evropské komise v ČR, Eurocentrum Plzeň, Informační centrum pro mládež Plzeň či Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje.

Mimo jednotlivá stanoviště, která návštěvníky seznámí s historií a fungováním Evropské unie včetně euro unijních aktivit naší země, je pro návštěvníky připraven doprovodný program Po cestě Evropou a Instituce Evropské unie. Od 9:00 do 15:00 budou probíhat speciální přednášky o Evropské unii, na něž je třeba se z důvodu omezené kapacity předem registrovat. Celý Den Evropy 7. května je možné navštívit v rámci běžného vstupného do Techmanie.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.