"Dětem je k dispozici hrací, sportovní a relaxační koutek, pro dospělé prostor pro společné posezení. Podle zájmu našich klientů pořádáme pravidelně také nejrůznější volnočasové aktivity, na příklad sportovní dny, canisterapie nebo cvičení rodičů s dětmi," uvedla předsedkyně občanského sdružení ProCit Irena Vítovcová.

"Všechny aktivity plánujeme s ohledem na specifické potřeby dětí s poruchou autistického spektra," dodala Vítovcová.

Občanské sdružení nabízí také odbornou podporu speciální pedagožky Mgr. Hany Markové, pravidelné diskuze a besedy a mnoho dalšího.

"Autismus se řadí k nejzávažnějším poruchám dětského duševního vývoje, a proto jsem nesmírně rád, že centrum pro děti s tímto onemocněním vzniklo také v Plzni. V poslední době navíc počet takto diagnostikovaných případů vzrostl a myslím si, že mnoho rodičů ani neví, že mají možnost najít pomoc i v západočeském regionu," dodal starosta Městského obvodu Plzeň 3 Jiří Strobach.

Občanské sdružení pro přátele, rodiče a děti s poruchou autistického spektra sídlí v Macháčkově ulici 47 v Plzni na Skvrňanech. Kromě středy, která je vyhrazena konzultacím se speciálním pedagogem, je otevřeno denně od 9 do 12 hodin.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.