Hlavním bodem programu je CYKLOMARATON Plzeň – Radeč – Plzeň, který závodníky zavede do přírodního parku Radeč. Účastníci mají možnost si vybrat ze dvou tras v délce 37 km a 65 km.

Oba treky jsou vedeny převážně po lesních a polních cestách v překrásné přírodě údolím Berounky a podél Korečnického potoka. Následovat bude stoupání na hřeben Radče, kde je nejvyšší kóta závodu – vrchol Brno (výška 718 m n. m.). Pak trasa převážně klesá a přes Osek vede oblastí Kokotských rybníků do údolí řeky Klabavy. Do Plzně se účastníci vrátí přes Novou Huť a Zábělou.

Pro děti a mládež budou na louce u sv. Jiří připraveny DĚTSKÉ ZÁVODY na nenáročném okruhu v délkách od jednoho do tří kilometrů. Startovat se může už i na odrážedle.

Nově je na program zařazen RODINNÝ DECATHLON aneb Desetiboj trochu jinak. V něm nejde o body ani o čas. Hlavním smyslem je se společně s celou rodinou pobavit a užít si příjemný den. Mezi disciplíny bude patřit jízda na koni, plavba na kánoi, zdolání horolezecké stěny nebo střelba z luku. Součástí bude i oblíbený výlet na rozhlednu Chlum, kde je pro všechny účastníky desetiboje zajištěn vstup zdarma. 

V zázemí závodu na louce u sv. Jiří bude připraven bohatý ZÁBAVNÝ PROGRAM pro všechny věkové skupiny. Decathlon expo zóna umožní si vyzkoušet sportovní vybavení, dále bude k dispozici horolezecká stěna s výškou 8 metrů, skákací hrad a trampolína, tombola o horské kolo a další sportovní ceny.

Účastníci cyklomaratonu mohou využít servis kol, hlídací zónu a mnoho dalšího. Parkování je na louce zdarma a nebude chybět ani občerstvení a živá muzika v podání Kam běžíte ?! Akustic Band.

A protože kde se sportuje, tam je třeba fyzioterapeutů, zúčastní se akce také studenti Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity. Ti zde budou k dispozici po celou dobu trvání akce.

„Pro naše studenty je tato akce významnou příležitostí pro uplatnění jejich znalostí a dovedností v praxi. Jako fakulta dlouhodobě cílíme na intenzivní uvádění studentů do praxe, čímž posilujeme jejich kompetence pro uplatnění na trhu práce v době, kdy se z nich již stanou naši absolventi,” uvedl děkan Fakulty zdravotnických studií PhDr. Lukáš Štich.

Pořadatelem akce je Aimtec, plzeňská technologická a poradenská společnost vyvíjející softwarové nástroje pro výrobní a logistické firmy. Díky jejím systémům se vyrábí například nové automobily, ale také lyžařské hůlky, autorádia nebo krmivo pro domácí mazlíčky v ČR i ve světě.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.