V březnu letošního roku vznikly první skici a poté začali studenti na základech Škody Fabie vítězný návrh z hlíny modelovat. Model představili v říjnu v Praze na přehlídce Designblok, nyní si ho budou moci prohlédnout také návštěvníci festivalu Plzeň Design Week 2017, jehož hlavní přehlídka se uskuteční od 17. do 19. listopadu v areálu DEPO2015.      

Na modelu Škody Fabie crossover studenti začali pracovat letos na jaře. V březnu vznikly skici, v červnu proběhla úprava automobilu a studenti začali modelovat.

„Základem je skutečný automobil, který jsme museli odlehčit, protože nanesením hlíny výrazně vzrostla jeho hmotnost,” vysvětluje Petr Pelikán z FDULS, jenž se podílel na vedení studentů. „Kromě toho jsme nechtěli být omezeni tvarem automobilu,” doplňuje Petr Pelikán. Došlo proto k odstranění kapoty, blatníků a pátých dveří.

„Naše fakulta nabízí širokou škálu oborů, studenti se při studiu designu věnují i transport designu a automobilovému designu,” objasňuje Petr Pelikán. Autorem návrhu je student Michal Hladík, společně s ním na modelu pracovali Karel Polomis, Lukáš Melichar, Jevgenij Kapusta, Rostislav Prokop a Daniel Skoták, a to pod vedením pedagogů Petra Pelikána a Petra Sieberta.

Základ pro model poskytla společnost Škoda Auto, která tak podporuje vysoké i střední školy, zejména technického zaměření. Clayový model auta je tak v měřítku 1:1. Proces návrhu a modelování karoserie je shodný s tím, jak probíhá v automobilkách.

Model už studenti představili na prestižní mezinárodní přehlídce Designblok, který se uskutečnil koncem října v Praze. Od 17. do 19. listopadu ho předvedou na hlavní přehlídce druhého ročníku festivalu současného designu Plzeň Design Week 2017. Kromě modelu Škody Fabie bude prezentace fakulty obsahovat také řadu skic a menších modelů automobilů.

Festival Design Week bude probíhat už od pondělí 13. listopadu v různých lokacích v centru Plzně formou workshopů, prezentací, přednášek a diskusí s designéry. Od pátku bude probíhat jeho hlavní přehlídka v prostorách DEPO2015.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.