Pět dívek a dva chlapci ve věku 13 - 15 let zatančí choreografii s názvem Charlie, s níž vybojovali v květnu na Mistrovství ČR ve stepu třetí místo. Zajistili si tak postup nejen na červnové Mistrovství Evropy v Praze, ale také na Mistrovství světa v Riese, které se koná od 29. listopadu do 3. prosince. Na parketu změří své síly se soupeři z USA, Austrálie, Jihoafrické republiky, Velké Británie, Německa a dalších zemí.

Mladí stepaři jsou členy plzeňského Step by step studia od jeho založení v roce 2010 a na svém kontě už mají řadu úspěchů. Postupující choreografii s názvem Charlie jim takzvaně na míru připravila zakladatelka studia a lektorka Kamila Borovská, která říká: „Soutěžní skladba je v rychlém a svěžím tempu, v kostýmech a s náznaky tanečních prvků charlestonu. Všichni stepaři si ji velmi oblíbili a věřím, že chuť a nadšení, se kterým ji předvádějí, dokáže zaujmout i náročné publikum a porotu na mistrovství světa.”

Malá skupina juniorů ve složení Anna Hurdová, Anna Budilovská, Alžběta Mourečková, Veronika Jarošová, Barbora Svitáková, Matěj Borovský a Antonín Borovský se na mistrovství připravovala formou intenzivních tréninků. Díky plzeňskému festivalu stepu, který se koná vždy v květnu, mají mladí stepaři také jedinečnou příležitost zdokonalovat své umění na workshopech s předními českými i zahraničními hvězdami, mezi něž patří například Daniel Borak, Daniel Sacha Leveillé nebo Tomáš Slavíček.

Choreografie Charlie měla premiéru letos 22. ledna na výročním vystoupení studia v Divadle Alfa a už v dubnu získala 1. místo na soutěži Step Cup Říčany. Diváci ji měli možnost vidět mimo jiné i v rámci Plzeňského festivalu stepu, při předávání Uměleckých cen města Plzně, na Smetanově Litomyšli či v průvodu DJKT Vendelín.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.