Festival zahájí výstava fotografií s názvem Různé rodiny, stejná práva v prostorách Moving station, která nahlédne do života duhových rodin. Další program, který potrvá až po poloviny listopadu, nabídne filmy, například na téma adopce od režisérky Alice Nellis, Čítání lidu o rodině, či vynikající představení Diany Tonikové Vanilková džungle o problémech dospívání. Chybět nebudou besedy a setkání s odborníky.

„Můj život s… je kulturně-sociální festival, jehož cílem je přiblížit nejširší veřejnosti vybrané sociální téma pomocí kulturních zážitků jako jsou divadelních představení, výtvarné i filmového umění, literatura či koncerty. Kulturní aktivity doplňujeme tematickými přednáškami a diskusemi. Každý z ročníků festivalu má odborného garanta, specialistu na danou problematiku. V prvním ročníku festivalu byla ústředním tématem HIV pozitivita, pak jsme se postupně věnovali stáří, závislosti, paměti a letos se zaměřujeme na rodinu,” vysvětluje obsah a smysl festivalu jeho ředitelka Marcela Mašínová z pořádajícího spolku PaNaMo.

Festival Můj život s… rodinou zahájí 16. října v prostorách Moving Station výstava Různé rodiny, stejná práva společnosti Prague Pride, která vznikla ve spolupráci MF Dnes a organizací PROUD. Fotografie zobrazují život duhových rodin. Od 19 hodin se pak uskuteční projekce snímku Gayby Baby ve spolupráci s projektem Promítej i ty! a společností Člověk v tísni. Autorkou snímku je australská filmařka Maya Newell.

24. října v Kině Beseda ukáže dokument režisérky Alice Nellis Adopce: Konkurz na rodiče, že adoptivní proces se všemi byrokratickými komplikacemi, nároky na pár v očekávání a návaly prudkých emocí si v ničem nezadá se skutečným těhotenstvím.

Na 31. října je v Anděl Music Baru připraveno Čítání lidu Divadla MY o rodinách obvyklých i velmi neobvyklých. Hrát a zpívat bude skupina Škatulata, rodinné hudební uskupení ze Smědčic. 

Filmový klub Plzeň přispěje do festivalového programu 8. listopadu dvěma snímky v kině Beseda. Nejprve to bude v 17 hodin film Tohle je náš svět o svérázném a charizmatickém otci v podání Vigga Mortensena, který získal diváckou cenu na letošním na MFF v Karlových Varech. Od 20 hodin bude následovat oceňovaný francouzský snímek Rodinka Bèllierových.

5. ročník festivalu Můj život s… rodinou uzavře 9. listopadu ve 20:00 divadelní představení Vanilková džungle v Moving Station. Herečka Diana Toniková tu rozehraje svoji provokativní one woman show o křehkém dospívání jedné obyčejné holky a o lásce, kterou hledáme i tam, kde bychom neměli.

„Část našeho programu je určena školám, proto například dokument Alice Nellis či představení Vanilková džungle hrajeme také dopoledne. I na tato představení však má veřejnost přístup, vstupenky budou vždy k dostání přímo na místě,” upozorňuje Marcela Mašínová.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.