Expozice bude nezávisle na věku návštěvníka srovnávat fyzické možnosti a schopnosti lidského těla a ostatních živočišných druhů, veřejnosti se představí v roce 2014.

"Po měsících práce jsme dokončili obsahový i vizuální návrh expozice, která statisícům návštěvníků umožní poměřovat své schopnosti a vlastní fyzické možnosti s nejrůznějšími zástupci fauny. Stejně jako u našich dalších aktivit, i zde klademe velký důraz na interaktivitu a osobní zkušenost," uvedl tiskový mluvčí plzeňské Techmanie Tomáš Moravec.

Dvaatřicet exponátů na ploše přesahující 800 čtverečních metrů v Techmanii vytvoří ucelený koncept popularizace biologie vystavěný kolem tematických celků zaměřených na smysly, stavbu či výkon lidského těla.

"Všechny exponáty jsou originální a navržené přímo pro Techmanii. Při jejich tvorbě jsme se inspirovali zejména ze západoevropských science center. Velkým přínosem expozice je její názornost: návštěvníci odejdou nejen s poznatky o sobě samém, ale budou je umět zasadit do kontextu zástupců zvířecí říše, čímž pro ně toto poznání získá na atraktivitě," uvedla manažerka expozice Petra Kokošková.

Cílem expozice je hravou formou představit člověka jako bytost logicky patřící mezi živé organismy naší planety. Velká část exponátů tak návštěvníkům ukáže výkony či limity jejich vlastního těla v porovnání s relevantními zástupci fauny. Každý návštěvník tak bude moci srovnat např. dynamiku svého oka s orlím zrakem nebo vyzkoušet frekvenci svého sluchu ve srovnání s delfíny či netopýry.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.