Karolína Šimůnková byla oceněna již podruhé. Poprvé v roce 2011 za to, že zastavila svému spolužákovi tepenné krvácení, způsobené řeznou ranou od brusle. Letos získala cenu za pomoc muži, který spadl pod tramvaj.

Druhou ženou, která stejně jako Karolína Šimůnková od hejtmana Milana Chovance převzala šek na 10 tisíc korun, pamětní list a plaketu, se tak stala devětašedesátiletá Ludmila Menclová z Blovic, která zachránila život čtrnáctiletému tonoucímu chlapci.

Hejtman Milan Chovanec se v letošním roce rozhodl odměnit také trojici lidí, kteří se zcela nezištně a dlouhodobě starají o manžele Albrechtovi z Chudenic. Pan Albrecht trpí Parkinsonovou chorobou 3. stupně, je plně invalidní, závislý na pomoci druhých, současně však bez nároku na invalidní důchod, a tedy prakticky bez prostředků. Bezmála sedmdesátileté paní Albrechtové, která by péči o svého nemocného muže už sama nezvládla, pomáhá paní Alena Pelíšková z Klatov.

Za svoji ochotu pomoct manželům Albrechtovými a řešit nastalé problémy si stejné ocenění odnesl také starosta obce Chudenice David Klíma a místostarosta této obce Vladimír Svatoň.

"Děkuji vám za vaše činy a za to, že nejste lhostejní ke svému okolí," uvedl hejtman Milan Chovanec, který oceňováním osobní statečnosti navázal na tradici svého předchůdce Petra Zimmermanna.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.