V plzeňské galerii Visio Art byla ve čtvrtek 1. února zahájena výstava, na které představuje své dílo fotograf Milan Váchal.

První část výstavy je věnována krásám Šumavy, a to jak z české, tak i z německé strany. Velkoformátové fotografie jsou vytištěny na malířském plátně o rozměru až 1,5 x 1 metr.

Můžete tak například obdivovat nespoutanou šumavskou řeku. Obraz s názvem Divoká Vydra je plný síly a energie. Při pohledu na něj se vám rozbuší srdce a uslyšíte ten nezaměnitelný hukot čisté a průzračné vody.

Druhá část nás ale zavede na úplně jiná místa – Francie, Řecko a Itálie. Fotografie jsou vytištěné na dibondových deskách, což zvýrazňuje atraktivitu fotografovaných témat.

Milan Váchal nám ukazuje i svět moderní architektury Berlína, a to za použití netradiční techniky.

„Pro toto téma zvolil autor adjustaci fotografií na plexiskle – vizuálně též velmi zajímavá a pro oko diváka působivá varianta zpracování fotoobrazů,“ uvádí se v pozvánce na výstavu.

Za zmínku ale stojí i několik černobílých fotografií z cyklu Kaolínka. Asi málokdo by zrovna v tomto odvětví průmyslu hledal něco poutavého a přitažlivého. Ovšem Milan Váchal to dokázal. Jeho výtvory díky zvláštnímu zvýraznění určitých detailů zkrášlily a zatraktivnily místa jinak nehezká a nudná.   

Výstava potrvá do 23. února.   

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.