Náměstí Augustina Němejce, význačného rodáka, bylo zaplněno atrakcemi - řetízkový kolotoč, klasické houpačky, střelnice, před budovou muzea obří ruské kolo, pod ním se krčily tři sochy. Zleva Panenka Maria, uprostřed preziden T. G. Masaryk a z pravé strany dění pod obří gorilou na vrcholku skákacího hradu vikář Johann. 

Měli se na co dívat, krom různých pochoutek ve stáncích, od cukrové vaty, přes langoše a klobásy, sýry, cukrovinky tu byla nepřehlédnutelná změt asijských hraček a lákadel pro děti. Ale i domácí provenience měla zastoupení. Stánky se táhly až ke kostelu svatého Jakuba, míjely ústřední barokní svatostánek zasvěcený Nepomuckému, kde se sloužily mše. 

Hvězdou programu, která přitáhla asi nejvíce lidí, byla Olga Lounová, ale i další umělci: tenorista Martin Vydra, Švejk band, Kabát Revival Plzeň, Minimax, folkaři Strašlivá podívaná, panoptikum Maxe Fische. 

Kdo se nebál, mohl si "pohrát" s malými hroznýši, ti čekali na návštěvníky před muzeem. 

Byla otevřena i zvonice kostela svatého Jakuba, ovšem po starých zvetšelých schodech to bylo opravdu na vlastní nebezpečí. 

Věřící měli možnost zúčastnit se poutní mše svaté s procesím od kostela sv. Jakuba ke kostelu sv. Jana Nepomuckého, připravena byla i dětská ranní mše a večerní chvály s rozjímáním. 

Ochutnat lahodný mok se dalo v pivovaru Zlatá kráva. 

Nepomučtí si užili, zrovna jako návštěvníci ze všech koutů republiky. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.