Obytné místnosti jsou v křídle s věžičkou, reprezentační prostory a kaple sv. Antonína ve druhém křídle. Do současné podoby ho dostavěli Černínové z Chudenic.

Obytné místnosti jsou v křídle s věžičkou, reprezentační prostory a kaple sv. Antonína ve druhém křídle. Chloubou nebílovského zámku je nádherná výmalba od Antonína Tuvora. Nakonec objekt získali Valdštejnové, těm byl lhostejný, zrovna jako pozdějšímu vlastníku, jímž byl stát. V minulém století se uvažovalo o jeho demolici. Nyní je pýchou  Plzeňska, na fresky se jezdí dívat nejen turisté, ale i odborníci.

Nebílovské kulturní léto je nabité

Evropský hudební festival Europamusicale Musica sacra, zaměřený na oživení duchovní hudby v sakrálních památkách západních Čech, do svého bohatého programu zařadil i koncert hudby řádových kolejí a farních škol v podání žáků hudebních škol pod vedením pedagogů Bc. Karolíny Ronovské (ZUŠ Třemošná) a Tomáše Bastla (ZUŠ Nýrsko).

Na koncert se můžete vypravit do kostela sv. Jakuba staršího na Prusinách v úterý 7. července. Začátek koncertu od 18:00.

Když zní viola a harfa

„V rámci festivalu PROCHÁZKY UMĚNÍM vystoupí v obnoveném tanečním sále zámku Nebílovy dvě přední české sólistky, violistka Jitka Hosprová a harfenistka Kateřina Englichová. V programu zazní skladby Alessandra Rolla, Bedřicha Smetany i Niccoly Paganiniho. Koncert se koná ve spolupráci s Muzeem Kampa a Nadací Jana a Medy Mládkových v pátek 10. července od 18 hodin," informovala mluvčí NPÚ v Českých Budějovicích Mgr. Jitka Skořepová.

Architektonická legenda Oscar Niemayer

V prostorách zámecké galerie můžete až do 26. července zhlédnout výstavu legendy světové architektury - Oscara Niemeyera. Několik desítek fotografií slovinského historika umění prof. Damjana Prelovšeka vzdává hold nejvýznamnějším stavbám hlavního města Brazílie a jejich autorovi.

Všude samé panny

V interiérech nebílovského zámku si od 30. června můžete prohlédnout část unikátní kolekce historických panenek sběratelky Jaroslavy Zborníkové. Výstava bude probíhat v rámci prohlídky zámku s průvodcem a potrvá až do 30. srpna.

Jak to mohlo s Nebílovy dopadnout

V průběhu července a srpna proběhne v prostoru arkádové lodžie zadního křídla nebílovského zámku výstava To nejhorší už je za námi… v rámci projektu Velká hradozámecká inventura.

Výstava fotografií porovnávajících stav zámku před lety a dnes bude mapovat 25 let náročné restaurátorské práce.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.