„Dámy a pánové, dovolte mi, abych vás pozval na slavnou Barokní svatojánskou noc, která se uskuteční v sadech Jaroslava Vrchlického v pátek 21. června. Od 19.00 hodin se tento prostor promění v barokní oázu," pozval místostarosta Klatov Ing. Václav Chroust.

Přijďte přivonět vůni baroka

Budete moci zhlédnout dámy a pány, kteří budou oblečeni v krásných dobových kostýmech, a budete-li chtít, můžete se přidat a obléci také.

„Vzácným hostem našeho večera bude herečka Veronika Freimanová a zpěvačka Jana Piorecká. Od 20.30 hodin proběhne Svatojánský koncert v kostele sv. Vavřince, který přednese Kolegium pro duchovní hudbu Klatovy pod vedením Víta Aschenbrennera, které doprovodí Consortium musicum Plzeň. Dále se předvedou žáci a učitelé Základní umělecké školy v Klatovech. Vrcholem programu pak bude krásný barokní ohňostroj. Už nyní bych rád poděkoval všem, kteří se podíleli na přípravě Barokní svatojánské noci," dodal místostarosta Václav Chroust.

Barokní svatojánskou noc pořádají město Klatovy a Klatovské katakomby.

Barokní noc podporují Galerie Klatovy /Klenová, Správa nemovitostí Klatovy, Základní umělecká škola Josefa Kličky Klatovy, Kolegium pro duchovní hudbu Klatovy, Consortium musicum Plzeň, Technické služby města Klatov, Městská knihovna Klatovy a Městské kulturní středisko Klatovy.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.