V červnu na Klenové očekávají milou návštěvu - Martina Kuriše, jehož výstavu lze shlédnout v zámecké galerii na Klenové. Výtvarník a všestranně nadaný autor povede ve spolupráci s galerijní edukátorkou Bc. Vlastou Hrabětovou workshop pro děti i dospělé. Akce se uskuteční od 14.00 hodin, podle počasí buď v zámecké galerii, nebo na nádvoří hradu Klenová.

„Budete mít možnost se Martina Kuriše zeptat na to, co vás zajímá. Autor poskytne také krátký komentář ke své výstavě. Ta prezentuje pouze zlomek z jeho rozsáhlé tvorby - kromě nádherných obrazů a dřevěných soch uvidíte loutky, které vyrábí, a také je přiveze na workshop ukázat. Za dohledu autora budete moci vyzkoušet i kresbu a pro některé zájemce bude vyroben i malý portrét přímo Martinem Kurišem. Samozřejmě nás čeká i vlastní tvorba - vyrobíme si také svoje loutky / postavičky a figurky,” řekla galerijní edukátorka Bc. Vlasta Hrabětová.

Jak se přihlásit:

Workshop není vhodný pro děti do 4 let

Cena na workshop je 25 Kč

Veškerý materiál zajištěn

Doba trvání 2,5 - 3 hodiny

Na workshop se lze přihlásit na emailu: edukace@gkk.cz nebo telefonicky na čísle + 420 731 068 807.

O autorovi:

Na poli současné malby je malíř, ale také řezbář a autor her pro loutkové divadlo a ve všech oborech své činnosti bytostný vypravěč příběhů Martin Kuriš (1973) poněkud exotickým zjevem. Tajemství prochází celým jeho dílem a propojuje všechny jeho projevy.

Z výtvarné tvorby převažuje především figurální malba, čas od času prolehčená krajinou. Žije v Sudetech, krajině krásné i tvrdé, poznamenané poválečným vysídlením a dodnes sociálně bezútěšné. Maluje zdejší louky, mokřiny, remízky, zimní nehostinnost, rozházené domy, a sem zasazuje své příběhy. Odtud se posiluje jemu blízká baladičnost i sociální ladění. Tady nachází dřevo pro své sochy. Výstava představuje všechna odvětví Kurišovy tvorby v celé jejich poetice.

Výstava Martina Kuriše Pohřížen do svého blízkého okolí bude na zámku Klenová k vidění do 1. září.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.