Uvidíme hory, města, pouště, národní parky, mrakodrapy i vojenské základny a uslyšíme překvapivé příběhy a zážitky, které potkaly cestovatele na jeho toulkách. Nebudou chybět ani typické pochutiny Spojených států.

Z cest po USA vznikla zajímavá kniha

Karel Sedláček pracoval jako redaktor Plzeňského rozhlasu a o své cestě po Americe vydal také knihu.

„Kniha je vlastně cestopisnou causerií, sbírkou fejetonů, v nichž se dívám na USA českou optikou. Formou vtipných postřehů a příhod podávám osobní svědectví o životě a přírodních krásách a v autentických reportážích zavádím čtenáře i do míst, kam se běžný turista nedostane.

Kdo v USA byl, snad si některá místa připomene, a kdo se je chystá navštívit, by mohl najít inspiraci. A kdo nepatří do první ani druhé skupiny, by se třeba mohl pobavit cestovatelskými zážitky s nečekanou pointou.

Procestoval jsem USA křížem krážem, ale ani zdaleka jsem je zcela nepoznal. Podávám tedy jen osobní svědectví. Ostatně si myslím, že vlastní zkušenosti jsou ty nejzajímavější.

Neúčastnil jsem se zájezdů turistických kanceláří, ale jezdil po vlastní ose. Zastavil jsem se, kde jsem chtěl a zažil nejedno překvapení. A o to šlo", prozradil Karel Sedláček.

Toulal se velkými městy i pustými pouštěmi, podzemními jeskyněmi, a vysokohorskými masivy, obdivoval umělecké galerie i muzikály, nechal se ohromovat nádhernými konstrukcemi mostů a přehrad i architekturou mrakodrapů, se zatajeným dechem se procházel laserovými laboratořemi a po vojenských základnách. Výsledkem je kniha reportáží z nevšedních míst a fejetonů o všedních dnech.

Na cestopisný večer, který proběhne ve čtvrtek 11. dubna od 18 hodin v sále městského úřadu v Janovicích nad Úhlavou, je srdečně zvána široká veřejnost.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.