Pořad Na stojáka live někteří mohou znát pouze z televizní obrazovky. Tato show ve stylu stand-up comedy se však během let posunula. Trio bavičů, které se obměňuje, obráží se svým programem česká města s jediným cílem - dostat se blíže k lidem a pobavit je humornými příběhy ze života obyčejných lidí. Jejich klatovské vystoupení je však jedinečné ještě v jiném ohledu než, že si při něm můžete perfektně procvičit bránici. Jedná se totiž o charitativní akci.

„V letošním sedmém ročníku to roztočí Ester Kočičková, Vojta Záveský a Petr Vydra. Finanční výtěžek ze vstupného půjde na podporu sportu handicapovaných florbalistů z SK Indians Plzeň. Ti jej využijí na podporu provozních nákladů organizace a k podpoře zaměstnávání osob se zdravotním postižením," informoval předseda organizace Lenox Ing. Lukáš Kroupa.

Ester Kočičková je klatovská rodačka

Ester Kočičková (nar. 13. 1. 1968) je zpěvačka, textařka, moderátorka, feministka, improvizátorka a pravděpodobně ještě více. Ester Kočičkovou je obtížné zařadit do nějaké škatule. Proslulá je svým extravagantním vystupováním a vědomou snahou provokovat publikum...

Původním jménem Renata Divišová začala pseudonym Ester Kočičková používat v devadesátých letech jako moderátorka tehdy kultovního pražského Rádia Limonádový Joe. V něm vysílala po boku např. herce Tomáše Hanáka nebo Jiřího Macháčka. Pro Českou televizi následně moderovala pořady Ženský hlas (2002), Dvojhlas (2003), Nejhorší vyhrává a Pavlač Ester Kočičkové (2008). Spolu s Oldřichem Kužílkem pravidelně připravovala rozhlasový pořad Ptá se Ester Kočičková/Olaf Lávka, který byl slyšet na vlnách Radižurnálu až do konce roku 2007.

Jako zpěvačka interpretuje šansony s vlastními texty a s hudbou skladatele Lubomíra Nohavici, který ji také doprovází na klavír. Společně vydali několik hudebních alb. Prvním z nich je album S klavírem (2001), následovalo Druhé album (2003), Rumunským psům (2005), Černá orchidej (2007), Hudba, tanec, klobása (2014). V současné době se Ester Kočičková věnuje především stand-upům a zájezdovým klubovým programům s šansonovým zaměřením.

Vojtěch Záveský (nar. 16. 6. 1983) je divadelní, seriálový a filmový herec, známý například ze stand-up komedie Na Stojáka nebo ze seriálu Ulice. Věnuje se rovněž hudbě. Na internetu vystupuje jako Vojtaano.

Petr Vydra (nar. 6. 1. 1972) je herec, moderátor a dramaturg. Účinkoval ve filmech: Malostranské humoresky (1995), Návrat idiota (1999), seriál Vyprávěj (2009), Padesátka (2015), seriál Kapitán Exner (2017), a Trojí život (2018).

„Proč jsem se rozhodl pro účinkování v pořadu Na stojáka? Protože jsem takové věci vlastně už dělával a bavily mě, takže mně pak víc lidí řeklo, že bych to třeba mohl zkusit, nebo to jít dělat,” řekl Petr Vydra. A kde čerpá inspiraci? „V životě, pak si čtu noviny, dívám se na televizi a většinou ani vlastně nevím, kde potřebnou inspiraci čerpám,” dodal herec.

Cena vstupenky Na stojáka live je 250 Kč. Po představení následuje afterpárty v Kavárně KD v Klatovech.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.