„Jde o autentické kusy nábytku a předmětů, dochovaných po Czerninech z Chudenic, původem ze zámku Lázeň. V prvním okruhu nahlédnete nejen do zámecké knihovny, jídelny, andělského pokoje, černé kuchyně a mnoha salonků, ale nakouknete i do pokoje Dobrovského a orientálního salonku.

Ve druhém okruhu můžete spatřit zámeckou kapli, dámský budoár s ložnicí a koupelnou se zabudovanou historickou vanou, dále pak kuchyň, prádelnu i sklep se zbytky původního točitého schodiště do kuchyně. Zámecká expozice se chodí s průvodcem,” informoval zaměstnanec správy zámku Ludvík Pouza.

Zámek Chudenice své brány otevře 6. dubna. V dubnu a květnu bude otevřeno o víkendech a svátcích od 9 do 16 hodin. V hlavní sezóně pak denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin.

Velikonoce na zámku

Navštivte Starý zámek Chudenice ve dnech 19. – 22. dubna a prožijte Velikonoce netradičně. Povídáním o jídle. Uvidíte také kraslice a interiéry provoní perníkové výrobky. Velikonoční prohlídky zámku začínají v 9 hodin a končí v 16 hodin.

V neděli 21. dubna návštěvníky na zámku od 10 do 15 hodin čeká také školička pletení pomlázek, zdobení a barvení vajec a tvořivé dílničky.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.