Jaký vztah máte k Plzeňsku?

V Janovicích jsem dnes poprvé na vepřových hodech a je to tady super! Jinak k tomuto kraji mám velice blízký vztah, protože tady momentálně žiji. Postavil jsem si na Plzeňsku dům, takže už dva roky jsem váš. Jsem sice "náplava," ale na Klatovsku jsem měl před lety přítelkyni, kterou jsem poznal při jednom vystoupení, a takhle jsem poznal tenhle úžasný kraj a úžasné lidi. Nakonec jsem se rozhodl, že půjdu z Prahy a tady si postavím dům. A jsem za to rád.

Kdy jste v sobě objevil talent k napodobování hlasů známých lidí?

Mohlo mi být deset let, když jsem od táty dostal kazety a desky s Návštěvními dny Šimka a Grossmanna, Šimka a Soboty atd. Člověk podvědomě jako kluk napodobuje své vzory; tak i já chtěl být jako ten Šimek nebo Sobota. A vzhledem k tomu, že se mi to dařilo věrně okopírovat a lidem se to líbilo, na to konto jsem se tím začal zabývat. Navíc byl zrovna rok 1990, kdy padl komunismus a najednou imitování panů Havla a Klause bylo populární. Takže jsem začal herci Luďkem Sobotou, Felixem Holzmannem a hned potom přišli politici Havel, Klaus a další.

Jak dlouho trvalo, než jste se vypracoval?

Nejdřív jsem se hlásil na herectví. Tam jsem nebyl přijat, tak jsem šel na obchodní školu a vyučil se prodavačem, ale mezitím jsem sledoval konkurzy a castingy. Až jsem narazil na inzerát, že kabaret v centru Prahy hledá umělce všeho druhu, včetně imitátorů. Tak jsem šel na konkurz, vzali mně a potom jsem účinkoval rok v pražském kabaretu, kde si mne vyhlédla moje budoucí manažerka, se kterou jsme natočili videokazetu a poslali do médií. Ozval se František Polák, režisér zábavných pořadů, kterému se to líbilo. A takhle ve dvaceti letech začala moje dráha. Postupně jsem se snažil zlepšovat a pak už to šlo samo...

Jaké hlasy od vás diváci nejčastěji vyžadují?

Je to pan prezident, Halina Pawlowská a v současné době pan Babiš. Někdy třeba pořadatelé nechtějí, aby někoho náhodou neurazili, abych dělal politiky. Pak za mnou chodí lidé a ptají se: „Jak to, že nebyl Zeman?” Nakonec si je stejně vyžádají.

Do Janovic zavítal se svým jedinečným humorem. Jak se vám tu vystupovalo?

Publikum bylo úžasné! Musím říct, že jsem to nečekal, protože přesto, že tady jsou k rozptýlení úžasné jitrničky a pivečko, byl jsem překvapený, jak se lidé chtěli bavit a udělali výbornou atmosféru. Ale to je tento úžasný kraj...

Prozradíte, na čem právě pracujete?

V současné době mě lidé mohou vidět na Nově v seriálu Kameňák, kde hraju popeláře. S Ringo Čechem jezdíme divadlo Dívčí válku, kde hraju božského Lumíra. Potom hraju v Semaforu představení Návštěvní den u Miloslava Šimka. A v současné době jsem i trošku zabředl do psaní a pracuji na filmovém scénáři.

Máte nějaký sen, který byste si rád splnil?

Co se týče imitování vlastně jsem si už všechno splnil. Já bych se chtěl posunout někam trošku dál právě třeba i v psaní. To mě vždy bavilo, třeba by mě bavilo i stát za kamerou. Takže mým snem je, aby mi jednou natočili film podle mého scénáře.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.