Na úvod slavnostní vernisáže promluvila ředitelka Městského kulturního střediska Ing. Věra Schmidová. „Vítám vás na první výstavě paní Elsy Lindner, naší přítelkyně z Německa, právě u nás v KD v Klatovech. Elsa Lindner přisla k nám před dvěma lety a požádala, zda by mohla u nás udělat svoji první výstavu. Velice ji zaujal interiér Galerie Atrium a říkala, že to světlo je přesně ono, které si představovala ke svým obrazům. Trvalo nám to trošku déle, než jsme sladili naše termíny, ale teď, když vidím všechny obrazy, které tady jsou, vím, že to mělo smysl,” sdělila Věra Schmidová.

Pár slov řekla i německá autorka. „Jsem velice ráda, že jste sem všichni přijeli na moji první výstavu vlastně i ze sousedství, tedy i moji přátelé, kteří mne doprovázeli na mojí umělecké dráze. Hlavně mě těší, že se přišli na vernisáž podívat i lidé z české strany. Jsem velmi šťastná, že můžu vystavovat v tomto překrásném městě a velmi mne těší, že je to město plné velmi příjemných lidí,” uvedla Elsa Lindner.

Poté položila otázku - Co je umění? „Na to je velice krátká odpověď. Trvalo mi jeden a půl roku, než jsem sama pro sebe tu odpověď našla. Právě, že to umění je člověk v člověku,” vysvětlila německá autorka a dodala, že svým obrazům nedává žádné názvy, protože to je její interpretace, a jejím přáním by bylo, aby si každý v jejích obrazech něco našel...

Klatovská malířka byla výstavou nadšena

Na vernisáž zavítala i klatovská výtvarnice Eliška Tesařová. Jak na ní výstava dýchla? „Výstava paní Elsy je nádherná. Používá jemné barvy (technika - akrylové barvy), každý si v každém jejím obraze může něco představit. Nejvíc se mě líbí obraz, na kterém jsou ryby s dívčím portrétem, dále obraz slona a do třetice obraz klauna za závěsem. To jsou, podle mého soudu, nejkrásnější obrazy. A potom, abych nezapomněla, ty kresby tužkou jsou originální,” řekla klatovská malířka.

„Na výstavu jsem přišla se svojí sestrou, která se stejně jako já zajímá o výtvarné umění. I ona je výstavou nadšená. A jestli mně vadí, že obrazy nemají názvy? Vůbec ne. Výstavu paní Elsy bych určitě doporučila všem lidem, kteří se zajímají o umění,” dodala Eliška Tesařová.

Slavnostní vernisáž si nenechala ujít ani vedoucí klatovského Klubu seniorů Ing. Hana Hůlová. „Na výstavu jsem přišla společně s kamarádkou z našeho klubu. O výstavě víme z kulturního přehledu, který vydává Městské kulturní středisko. Náš oblíbený "kulturníček" si vybíráme každý měsíc a hlídáme si kulturní akce, výstavy a hlavně vernisáže, které jsou většinou komentované, a také máme možnost setkat se osobně se samotným umělcem. A my chodíme skoro na všechno, protože jsme zvědavé,” řekla s úsměvem Hana Hůlová.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.