Pro první adventní víkend připravil klatovský Pavilon skla oblíbenou dílnu. „Tentokrát se zaměříme jen na zdobení vánočních ozdob. Budou se malovat a jinak dekorovat skleněné větší a menší vánoční koule, zvonečky a srdíčka ze Železného Brodu, které jsme pro akci speciálně objednali," prozradila kurátorka Pavilonu skla PhDr. Jitka Lněničková.

„Technik zdobení zde bude k dispozici celá řada – malování barvami na sklo, sypání dekorů z drobných korálků, drtí a dalších materiálů. A kdo bude chtít, ten si bude moci vánoční ozdoby navléknout také z korálků. Z nich se budou navlékat vánoční hvězdice a jiné ozdoby podle návodů. A třeba v našich dílnách objevíte vlastní nejlepší kombinaci různých technik tak, aby vánoční ozdoba na letošním stromku byla ta nejkrásnější. Naše lektorky každému při jeho projektu s radostí pomohou. Vlastnoručně vyrobená ozdoba pak jistě dodá nejkrásnějším svátkům tradiční náladu a každý další rok bude připomínat chvíle strávené s její výrobou," dodala Jitka Lněničková.

Program i pro školy a školky

Program dílny na zdobení vánočních ozdob je možné uspořádat i pro základní školy a mateřské školky od pondělí 3. do středy 5. prosince. U menších dětí je možné z bezpečnostních důvodů použít i plastové ozdoby. Jednotlivé třídy se mohou objednat na recepci PASKu na adrese: recepce@pask-klatovy.cz.

Program je připraven s podporou firem Preciosa a Bijoux Components

Secesní přípitek vínem

Během tvořivé dílny na zdobení vánočních ozdob si můžete v Pavilonu skla prohlédnout aktuální výstavu s názvem Secesní přípitek vínem. (Výstava byla otevřena 26. září 2018 a bude k vidění až do 10. února 2019).

Secesní nápojové sklo, navrhované často slavnými výtvarníky a architekty, je mimořádně elegantní a krásnou součástí produkce českých skláren kolem roku 1900. Poháry na víno dekorované brusem, rytinou, zlacením i malbou jsou také skvělými doklady kultury tehdejšího stolování.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.