Martina Vítková: Konec sochařství?

Jak se vyvíjelo sochařství od počátku 20. století do současnosti. Sochy, objekty a instalace od Augusta Rodina a jeho žáků k Giacomettimu a ještě dál. Od oblosti a dramatického povrchu ke ztrátě hmoty a novým materiálům. Jak ovlivnili naše vnímání figury a prostoru Antony Gormley, Ron Mueck, Damien Hirst, David Černý nebo Karel Nepraš...

Procházka stoletím sochařství je vhodná pro studenty k maturitě i pro ty, kdo si všimli, jak se spolu se sochami ztrácí obzor věčnosti.

Vladimír Turner: Wellness 2017

Projekce, přednáška Vladimíra Turnera: Wellness 2017 je další přednáškou, připravenou pro prostor klatovské Galerie u Bílého jednorožce. Přednáška se uskuteční v pátek 14. prosince od 17 hodin.

Projekce, přednáška na téma environmentálních změn a debata. Vladimír Turner (nar. 1986) je audiovizuální umělec a filmař, bývalý člen diverzně-umělecké skupiny Ztohoven (např. výstup na jeden z vysílačů používaných Českými radiokomunikacemi a napíchnutí se na kameru používanou pro živý přenos z Krkonoš. V ranním vysílání dne 17. června 2007 se tak na ČT2 odvysílal fiktivní výbuch atomové bomby s Krkonoši na pozadí).

Vladimír Turner vystudoval audiovizuální studia na pražské FAMU a intermediální konfrontace na VŠUP. Absolvoval stáže a residenční pobyty v Buenos Aires, Valencii, Nijmegenu, Toulouse, Rotterdamu či Brisbane.

V roce 2017-2018 je vedoucím pedagogem hostujícího ateliéru v Centru audiovizuálních studií na FAMU. Ve své tvorbě osciluje mezi filmem, uměním ve veřejném prostoru a aktivismem, jež nevnímá odděleně, ale spojuje v aktivní život. Je vyzyvatelem k bdělosti a jako takový je zastoupen na výstavě OBRAZY ZIMY v Galerii U Bílého jednorožce dílem Wellness (2O17).

Jedním z témat, kterými se ve své tvorbě zabývá, jsou environmentální proměny. Bílá zasněžená krajina v našich končinách se stává vzácností, film, zaznamenávající jednu z umělcových „zimních" performancí, tentokrát na opidu Závist u Zbraslavi, když ještě sněžilo, se vymyká idyle starých časů. V přednášce umělec toto téma rozvine a představí i další své projekty, kterými poukazuje na současný stav a disproporce v našem chování vůči prostředí.

Na přednášku Vladimíra Turnera je zvána široká veřejnost.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.