Československé komorní duo je český komorní hudební soubor, který založili na brněnské Janáčkově akademii múzických umění v roce 2004 český houslista Mgr. Pavel Burdych a slovenská klavírní virtuoska Ph.D. Zuzana Berešová.

Soubor je pravidelným hostem hudebních festivalů v Česku, Německu, Rakousku, na Slovensku. Často koncertuje ve světových metropolích – Řím, Paříž, Vídeň, Lisabon, Soul, Bukurešť, Sofia, Atény, Bělehrad, Budapešť, Praha, Bratislava. Díky svému česko-slovenskému zaměření jsou oba umělci oslovováni sdruženími Čechů a Slováků po celém světě. Každoročně připravují aktuální projekty k jubileím významných skladatelů.

V roce 2008 připravili ve spolupráci s Hudebním centrem v Bratislavě k „století" Eugena Suchoně 18 koncertů z jeho tvorby, které interpretovali mj. v Praze, Bratislavě a Římě.

V roce 2011 prezentovali v rámci jubilea 130 let Mikuláše Schneidra-Trnavského jeho tvorbu na turné po Jižní Koreji s vrcholným koncertem v Soulu. Na českých pódiích připomínali posluchačům 170 let od narození Antonína Dvořáka.

V roce 2012 se věnovali nedožitým 80. narozeninám Ilji Zeljenky. S programem jeho skladeb hostovali i v Budapešti. Ve stejném roce vyšlo v edici Českého rozhlasu jejich debutové CD se skladbami českých a slovenských autorů (Dvořák - Machajdík - Trnavský).

V roce 2013 byli Berešová s Burdychem přizváni k realizaci hudebního projektu ve Slovenském národním muzeu "Karol Elbert - neznámý známý."

V roce 2014 se připojili k projektu Rok české hudby, který zakončili závěrečným koncertem v Centru Bohuslava Martinů v Poličce.

V roce 2015 koncertovali nejčastěji na německých pódiích s programem k výročí Roberta Schumanna.

V roce 2016 natočili s podporou Fondu na podporu umění kompaktní disky s hudbou slovenského skladatele Ladislava Kupkoviče a významného rodáka z Bardějova Bély Kélera.

Československé komorní duo je v roce 2018 rezidenčním souborem zahraničních diplomatických misí České a Slovenské republiky. Koncerty připomínají 100. výročí Československé republiky a 25. výročí vzniku České a Slovenské republiky. Československé komorní duo je publikem i kritiky oceňováno za vysokou profesionalitu, perfektní souhru a muzikalitu. 

Program koncertu ke státnímu svátku:

Leoš Janáček: Romance

Peter Machajdík: 1-9-1-8

Antonín Dvořák: Capriccio B. 81

Ilja Zeljenka: Musica Slovaca

Bohuslav Martinů: Česká rapsódie H. 307

Béla Kéler: Vzpomínka na Bardejov, op. 31

Mikuláš Schneider-Trnavský: Duhopol

Bedřich Smetana: Duo "Z domoviny" č. 2

Josef Suk: Pohádka, op. 16

Ladislav Kupkovič: Suvenýr

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.