A je to tady... Hudební skupina LORD slaví 30 let existence a je třeba to náležitě oslavit.

Na podzim roku 2011 LORD vstává z popela… Kapela se schází po delší odmlce k nazkoušení původního repertoáru v následujícím složení: Tibor Ďurica - kytara, Miroslav More - basová kytara, Antonín Kaše - bicí, Petr Říha - kytara a zpěv a Alfons Twordy - zpěv.

Dochází k regeneraci repertoáru a čerstvý vzduch vnáší již historicky prověřený autor a producent Miloš Bešta doplněný skvělým textařem Honzou Petričkem. Kapela natáčí ve studiu Ex Avik v roce 2014 album 1000 Poschodí. Přestože si kapela plně uvědomuje, že rocková muzika je věcí osobní radosti a pocitů vlastního uspokojení, nadšení členů dává život novému repertoáru, kterým kapela hodlá potěšit staré i nově přicházející fandy.

Čekání na jaro

„V roce 2016 klatovští LORDI přicházejí s třetím albem a jak se zdá, chytají nový dech! Vždyť debut Dávno se známe vydali v roce 1992 za doby velkého rozmachu tuzemské rockové muziky. Na druhé album 1000 Poschodí si fanoušci museli počkat až do roku 2014, aby třetí následovalo již na sklonku roku 2016. A Čekání na jaro je dosud absolutně nejambicióznějším počinem kapely, o tom žádná. Důležitými doplňky sestavy klatovských LORDŮ jsou producent Miloš Bešta (ASMODEUS) a zkušený textař Honza Petřičko.

Čekání na jaro je plné historických skladeb, ať už si vezmeme titulní rozvernou skladbu, hardrockově zatěžkané Elegie z hadrů, Cikánské léto či Ve stínu kyvadla, ale i křehký a promyšlený Podzim našich životů, čarokrásnou Padaly hvězdy a akustickou Noc v Paříži. Co skladba, to hit, který by snad mohla i česká rádia vzít na milost přes „nemoderní“ rockový feeling.

Jak je dle jména autora patrné, důležitou složkou hudby LORD jsou texty. Barevné, nutící skladbu doposlechnout do konce, a pak si ji pro pochopení pouštět znovu a znovu. Honza Petřičko zkrátka dozrává ve svébytného autora.

A propos, když mi album Čekání na jaro přistálo v přehrávači, neměl jsem o skupině skoro ani šajna. Proto jsem se obrátil a poslechl nejprve 1000 Poschodí. Mezi novinkou a minulým albem je docela výrazný kontrast. Přes několik pomalých skladeb je Čekání na jaro rockovější, živější a barevnější, k čemuž zajisté přispěl i návrat někdejšího frontmana Alfonze Twordy, jehož vokál nechává na předchůdce lehce zapomenout. Zvuk alba jen podtrhuje snahu LORD vytvořit album, jež je výstavní skříní tuzemského rocku," napsal v roce 2016 na nově vydané CD Jan Sedlák.

V současné době skupina LORD vystupuje v sestavě: Petr Říha – kytara, zpěv, Zdeněk Novák – zpěv, Miroslav More – basová kytara, Antonín Kaše – bicí a Tibor Ďurica – kytara.

Vstup na koncert kapely LORD 30 LET + hosté UKRADENÝ VJECY je zdarma.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.