Novinkou je spolupráce s uznávaným Evropským festivalem duchovní hudby Šumava – Bayerischer Wald. Vstupné na všechny koncerty je dobrovolné.

Otevřou Noc kostelů

Páteční večer 24. května bude patřit celonárodní akci Noc kostelů, v jejímž rámci v kostele sv. Markéty vystoupí od 18.00 ženský pěvecký sbor Maraveja z Prachatic, který na mezinárodním sborovém festivalu romantismu Vlachovo Březí 2011 získal cenu da Camera pro nejlepší komorní sbor.

Zahraniční host, smíšený pěvecký sbor Da Capo z partnerského města Grafenau, se představí v sobotu 25. května od 16.00 v poutním kostele Panny Marie Sněžné. Uskupení neprofesionálních hudebníků od svého vzniku v roce 2006 doprovází bohoslužby, svatby i další církevní obřady a příležitostně vystupuje po celém Německu.

Zpěvná Šumava vyvrcholí nedělním koncertem smíšeného sboru JITRO z Hradce Králové. Čtyřicetičlenný sbor vedený sbormistrem Janem Fajfrem zazpívá v kostele sv. Markéty 26. května od 15.00.

Koncert je součástí Evropského duchovního festivalu Šumava – Bayerischer Wald, který byl založen v roce 1997 a nyní se těší značnému renomé v oblasti kulturního dění jihozápadočeského regionu a přilehlého Bavorska. Festival spojuje česká a bavorská hudební tělesa i publikum a pomáhá jim překonávat důsledky komplikovaného vývoje vzájemných vztahů v minulém století. Nemalou měrou se tak podílí na budování kulturní identity tohoto regionu.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.