V souvislosti s požárem střechy rodinného domku v Lukavici a pro řádné zdokumentování události zveřejnila výzvu pro řidiče všech dopravních prostředků se záznamovým zařízením, kteří projížděli obcí Lukavice v úterý 26. března v době od 11.45 do 12.45 hodin a mají natočen průjezd obcí, aby kamerový záznam poskytli na bezplatnou telefonní linku 158 nebo telefonní číslo 974 580 751.

U zmíněného požáru zasahovalo sedm jednotek hasičů. Při příjezdu první jednotky v 12.45 hodin byla již celá chalupa v plamenech. Naštěstí uvnitř objektu se nikdo nenacházel. Požár se podařilo dostat pod kontrolu 13.08 hodin a zcela byl zlikvidován v 14.41 hodin. Po dobu zásahu byl na silnici II/310 omezen provoz.

Poté přivolaný energetik odpojil elektrickou síť. Zachráněnou poštolku a křepelku, kterou majitelka chalupy chovala, převzala do péče záchranná stanice Českého svazu ochránců přírody Pasíčka v Boru u Skutče.

Za účelem určení příčiny požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů a zároveň byl přiveden pes vycvičený na vyhledávání hořlavých látek.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.