Letošní letní sezona s tropickými dny přinesla aquaparku v Ústí nad Orlicí rekordní návštěvnost. Městská společnost Tepvos - Úsek rekreačních služeb zahájila provoz po rekonstrukci slavnostním přestřižením pásky 22. června a vzhledem k teplým zářijovým dnům byl prodloužen až do 7. září, kdy vzhledem k nezvyku lidí koupat se v tomto měsíci ve venkovních podmínkách a jejich jiným povinnostem a zájmům pro malý počet návštěvníků byl ukončen.

Téměř 50 000 návštěvníků představuje nejvyšší počet od roku 2004, Rekord byl dosažen v roce 2003, a to přes 70 000 lidí. To bylo ještě před dobou, kdy si majitelé domů začali pořizovat na svých zahradách domácí bazény. Přes tuto skutečnost letošní tropické dny vyhnaly i tyto občany k větším vodním plochám, kdy návštěvnost v nejteplejších dnech byla přes 2 000, nejvyšší 2 324 v sobotu 4. srpna. Mimo denního koupání bylo uskutečněno 11 večerů s nočním barevně osvíceným provozem.

Nezbytné ukončení bylo pak příležitostí k uvítání jubilejního 49 850. návštěvníka. Stala se jím rodina Hácova z Damníkova. A kdo šel poslední? Možná malý Filípek, který s nečekaně nabytou velkou bonboniérou může 8. září oslavit své narozeniny. Rodiče Zita a Petr Hácovi pak od jednatele městské společnosti Tepvos Ing. Martina Pirkla převzali tašku s pozornostmi a doklad o bezplatném vstupu do aquaparku a plaveckého krytého bazénu.

Milé překvapení pro pětičlennou rodinu bylo o to větší, že léto věnovali turistice po 19 koupalištích a po dvacáté se rozjeli do Ústí nad Orlicí vzhledem oznámení o ukončení. Tak si s doprovodem babího léta naposledy výborně zaplavali a děti, Ondřej, Filípek a Kristýnka, se s radostí vyřádily v mělkém bazénku u bílého nosorožce.

Opuštěna zůstala i venkovní posilovna, minigolf, stůl na stolní tenis a hřiště pro petang, které lze navštívit na základě telefonické objednávky.

Tím však vodní radovánky nekončí, jen je Úsek rekreačních služeb přesunul do krytého plaveckého bazénu, který byl otevřen v pondělí 3. září. Jedná se o plochu délky 25 metrů s klesajícím dnem a hloubkou 107-170 cm, s teplotou vody 28°C a vzduchu přibližně 30°C, s technologií slané vody bez chlorování.

Dále lze navštívit relaxační centrum - bazén s hydromasáží, vzduchovou masáž, infrasaunu, parní kabinu a pobavit se u mořského akvária. Zahájen byl i provoz solária s poslechem hudby s možností nastavení intenzity opalování obličeje.

Pro začátečníky, pokročilé plavce a pro vylepšení kondice jsou připraveny od 18. září plavecké kurzy DELFÍN a od 25. září kondiční plavání pod vedením trenérů plavání organizace Sports Team Pardubice.

Definitivní rozloučení s letošním venkovní sezónou v aquaparku zpříjemňuje závěrečná skutečnost, že po konečném započítání hromadných vstupů mimo turnikety bylo splněno tajné přání a dosaženo magického čísla návštěvnosti 50 031.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.