Po náročné rekonstrukci ústeckého aquaparku, trvající od září roku 2017 až do 15.června letošního roku, došlo po napuštění a kontrole vody v pátek 22.června k slavnostnímu otevření a zahájení provozu.

Jednatel společnosti Tepvos Václav Knejp společně se starostou města Petrem Hájkem a zástupcem dodavatele, kterou je společnost Berndorf Bäderbau, přistoupili k přestřižení pásky, čímž otevřeli komentovanou prohlídku celého areálu.

Vedle technického vylepšení bazénů nerezovými vanami, které budou mít delší životnost proti původnímu keramickému obkladu a zamezí únik vody netěsností dna, přinesou i výhodu pro návštěvníky v rychlejším a vyšším ohřevu napouštěné vody.

Zároveň se přistoupilo k novému rozšíření četných vodních atrakcí. V stejném provedení a rozsahu zůstala jen věž s tobogánem a skluzavka kamikadze. Jinak v hlavním rekreačním bazénu přibyly chrliče, trubková masážní lehátka, trubková lavice a perlička, dva houpací zálivy s vodní stěnou a se sportovním zaměřením lanový most s lekníny a především šplhací síť s basketbalovým košem.

Dále je hlavní bazén vybaven podvodními reflektory, které umožní osvětlení při nočním koupání.

V dětském bazénku s mělkou a teplejší vodou budou fontánky, pohyblivý kyblíkový strom, líbivé vodní chrliče jako hřib, dělo, zvon či ježek a na dovádění jednoduchá skluzavka v podobě vodního tvora a hlavně pro odvážné točitá, představující velkého hada.

Navzdory předpovědi i počasí přálo slavnostnímu programu, který prvním rozvířením vody o příjemné teplotě 21 °C, při teplotě vzduchu 17 °C zajistily ladnými pohyby vodního tance akvabely pardubického SC PAP klubu.

Areál disponuje i hřištěm na míčové hry, plážový volejbal, minigolf a venkovní posilovnou. Další součástí je dětské pískoviště, hřiště na vodní kopanou a stinné místo pro stanování.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.