Vynikající nápad, který se zrodil před třemi lety se pro členy Sboru dobrovolných hasičů Ústí nad Orlicí I. stal nejen hasičským dnem, ale i červnovým dětským dnem.

V centru města na přilehlém parkovišti vedle Hasičského domu byla představena současná hasičská technika i s ukázkami zásahu. To vyvolalo patřičný zájem nejen dospělých účastníků, ale také jejich dětí. Vždyť posadit se za volant velkého vozu, stisknout klakson a cítit se prospěšným hasičem bylo pro ně opravdovým svátkem.

Ovšem neméně zajímavý byl skákací hrad s vysokou skuzavkou, kterou se dalo proletět jako při nástupu hasičů na zásah.

Nic však není zadarmo a tak v dalším programu čekala řada soutěží na prověření znalostí, dovedností i obratnosti. Od základu práce s hasičskou hadicí museli soutěžící prokázat přesnost hodu na cíl, projet na koloběžce slalomovou dráhu a přenést bez úhony vajíčko na malé lžíci.

Kdo navíc dokázal složit z útržků hasičské auto a správně přiřadit k sobě předložené obrázky, obdržel medaili a pamětní list.

K tomu všemu zlatým svitem přispěl krásný letní den a v dálce temnou oblohu spolehlivě zaháněly duhové bubliny, které po celou dobu trvání soutěží bez přestávky chrlilo automatické zařízení Euro bubble.

Vyčerpaní soutěžící pak našli občerstvení v Hasičské hospodě umístěné před Hasičským domem ve velkém stanu. V příjemné pohodě se ještě čekalo na závěr programu se slíbeným překvapením. 

Zvukem klaksonů odjíždějícíh hasičských vozů byl oznámen konec akce s upozorněním na veselé překvapení pro děti, méně veselé pro rodiče až se jim dítko vrátí mokré od hlavy až k patě. To v minulém roce se také slibovalo něco zvláštního a o nečekaný závěr se postaral řádný liják, který dokonale zhatil plány hasičů.

Protože voda k hasičům patří a v letošním horkém počasí je příjemným osvěžením, nastalo rychlé svlékání do plavek. A bylo na čase, neboť celé prostranství začal rychle zaplavovat proud sněhobílé hmoty, který se řítil rychlostí horské laviny. V nastalé radosti malých, i některých velkých, dovádění nebralo konce. Z valící se hasičské pěny vystupovala řada rozjařených sněhuláků, kteří se neradi loučili s mizející nečekanou zábavou.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.