Středa uzavřela první polovinu dnů plných pohody, kdy návštěvník akcí se mohl stát z pasivního diváka aktivním účastníkem.

Na sportovištích mimo zapojení mateřských a základních škol to byl tenisový turnaj dvojic a především oblíbený orientační běh pro veřejnost se startem v 16 hodin ve Wolkerově údolí v okrajové části města.

Start a cíl byl u rybníčku na počátku lesoparku a trasy tří kategorií s 18 kontrolami vedly lesíkem a zástavbou na Dukle. Závodu se zúčastnilo 66 závodníků z řad začátečníků (2,5 km) a kategorie Elity (3,5 km), dále na 0,8 km dlouhé trati 14 malých děti se svými rodiči.

Vítězi tentokrát byli všichni, kdo s listinou s razítky z jednotlivých kontrol se vrátil do cíle. To se úspěšně povedlo všem a tak odměna dle vlastního výběru nikoho neminula. Přesto v kategorii Elite naměřený čas určil jako nejlepší Alexandru Knotkovou před její sestrou Alžbětou a třetím nejrychlejším byl Petr Renčín.

Začátečníci si rozdělili pořadí pro zástupce zúčastněných měst. První doběhl Daniel Hájek z České Třebové, druhý Martin Pohanka z Ústí nad Orlicí a třetí Marek Fajfr ze Žamberka.

V té době se k aktivnímu pohybu přihlásily i desítky návštěvníků na Mírovém náměstí. Do dynamického fitness programu s cvičitelkou se zapojil prakticky každý bez rozdílu věku, váhy i kondice. Kdo si netroufnul přímo na taneční pohyby zumby, aspoň podupával nohou pod lavicí pro diváky. I příchozí maminky pohupovaly kočárky v rytmu znějících povelů hej!

Ukázkou dokonalého street dance bylo následné vystoupení ústecké taneční skupiny Flow v dětském a juniorském podání i s ukázkou náročné choreografie dospělých členek.

Rozpálenému obecenstvu sluncem a latinsko-americkými rytmy bylo umožněno občerstvení u četných stánků včetně chladivých nápojů a ledové tříště. K načerpání energie pro další zhruba tříhodinový program přispěli návštěvníkům i členové místního skautského oddílu čerstvě opečenými buřty na táboráčku v rohu náměstí.

Před stovkami diváků pak vystoupily se svými koncerty s folkovými melodiemi vlastní tvorby hudební skupina Madam z České Třebové, František Uhlíř s jazzovým mládím z Ústí nad Orlicí a legenda československé jazzové a bluesové scény Peter Lipa Band.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.