Ještě nedozněla ozvěna slov "šťastný a veselý", když se šestadvacetiletá řidička z Letohradu vydala na cestu s osobním automobilem Škoda Fabia.

I když letošní zima bez sněhových vánic a náledí nepřináší nebezpečí smyku a dalších možných příčin havárií, ani přání všeho nejlepšího do nového roku řidičce štěstí nepřineslo.

V neděli 7. ledna krátce po poledni narazila s vozidlem Škoda Fabia na přímém úseku mezi obcí Verměřovice a Jablonné nad Orlicí do vzrostlého stromu.

Příčinou byl zřejmě úlek z pavouka uvnitř interiéru vozidla, který se spustil ze stínítka na volant. Rychlý úhybný manévr řidičky měl za následek strhnutí řízení vpravo a vyjetí mimo komunikaci. Aby nebylo smůly dost, v daném místě stál vzrostlý strom.

Nakonec se přece jen štěstí trochu pousmálo - vážně vyhlížející nehoda čelního nárazu do stromu, která se značně podepsala na stavu auta, se obešla bez zranění jak řidičky, tak dalších dvou přepravovaných osob. Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.

U řidičky bylo dechovou zkouškou vyloučeno požití alkoholu, ale ani úlek či fobie na pavouky, případně štítivý odpor není omluvou. Podle sdělení tiskové mluvčí Policie ČR Lenky Vilímkové za přestupek v dopravě, nevěnování se dostatečně řízení auta, řidičce hrozí u příslušného správního orgánu pokuta od 1500 do 2500 korun.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.