Připomínkou blížících se vánočních svátků se staly nejen světelnou výzdobou ozářené ulice města a nazdobené stromky ve výkladních skříních obchodů, ale hlavně zahájení tradičních vánočních trhů, které každým rokem zajišťuje Klubcentrum.

Ve středu 6. prosince a také ve čtvrtek 7. prosince vždy od 9 do 17 hodin si mohou návštěvníci v Kulturním domě v Ústí nad Orlicí doplnit doma připravené dárky o další drobné pozornosti, případně různými dekorativními předměty přizdobit své příbytky.

Pro navození vánoční atmosféry jsou připraveny balíčky se zdobenými perníčky představující zimní období i výjev z Betléma. Novinkou pak je také z perníku vyrobený svícínek.

Pro dozdobení příbytků jsou nabízeny četné dekorativní drobnosti z keramiky a nezbytné věnce a svícny v pastelových barvách.

U stánků však lze najít i praktické dárky v podobě textilií od ponožek, přes polštáře, tašky, čepice, šály, až po různé svetříky a halenky.

Z možných dárků sloužících ke kráse je zastoupena divoká kosmetika s bylinným extraktem a řada třpytivé bižuterie v podobě spon, náhrdelníků, náušnic a náramků.

Pochopitelně není zapomenuto na děti, kterým hlavně tyto svátky patří, a to bohatou nabídkou hraček všeho druhu i tvořivého koutku, kde si mohou vymalovat magnetku dle svých představ. Příjemným dárkem může být i knížka o zvířátkách či zajímavý obrázek na zeď.

Nabídka trhu tak nějak pozapomněla na tatínky, a tak u improvizovaného baru lze zakoupit lahvinku s ostřejším mokem nebo medovinou.

Další inspiraci lze pak ještě načerpat do pátku 8. prosince v době od 9 do 17 hodin v Galerii pod radnicí na výstavě Českého červeného kříže.

Ukázka výtvarné činnosti je zastoupena v estetice výrobků dětí z mateřských a základních škol a klientů neziskových organizací. Řadu těchto předmětů je možné zakoupit, a navíc je připravena i ochutnávka vánočního cukroví.

Sváteční pohoda vánočního večera je zde navozena ukázkou slavnostně nazdobeného štědrovečerního stolu.

Tím končí první adventní týden, na který navážou třídenní adventní trhy na náměstí se zpíváním koled ve středu 13. prosince, vánoční punčování v městské knihovně a řada dalších kulturních akcí.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.