Vernisáží 3. října s úvodním slovem předsedkyně Fotoklubu OKO Evou Kovářovou "Byly dva - jeden před deštěm lidi chránil a druhý jim stín dopřával" byla zahájena vzpomínková výstava na rozmary počasí letošního léta, které daly příležitost procházkám jak pod slunečníky, tak pod deštníky.

Prioritou současného světa je móda, a tak i tento předmět denní potřeby se stal jejím objektem. A kde se děje něco krásného, samozřejmě nechybí ani fotograf.

Tak vznikla výstava 34 snímků od devíti členů Fotoklubu OKO, které přibližují pohodové chvíle ve stínu parádních slunečníků i barevných deštníků, které chránily uživatele před deštěm.

Májový deštík pro krásu a zdatnost střídá letní déšť doprovázející výlety do blízkých i vzdálených oblastí. S deštníkem se lze setkat v Luhačovicích, na zámku, na gondole i opět v Česku na balíku se srpnovou slámou. V pohledu nechybí veselí a vtip ani v kamenném sousoší, jak jinak než s deštníkem.

Ovšem deštník je předmět i užitkový, a tak jeho potřeba je zdůrazněna na ukázkách začínající podzimní nepohody až po opravdovou zimní plískanici.

Jako na objednávku si úterní podvečer vynutil nějakou ochranu před deštěm, a tak suchý sál galerie Malé scény navodil návštěvníkům atmosféru příjemného setkání s ukázkami fotografií vystavujících autorů.

Výstavu si bude možné ještě prohlédnout do 31. října, a to v úterý - pátek od 15 do 22 hodin a při každé akci na Malé scéně.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.